Dr. Alp OKUTUCU

Alloblast

Yeni doğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan allojenik bir tedavi yön
Image

ALLOBLAST ®

Yeni doğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan allojenik bir tedavi yöntemidir.

 

 

ALLOGENEİK FİBROBLAST ÜRETİMİ

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda, milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Bu işlem FDA onay çerçevesinde fibroblast üretim tekniğine özgü kritik prosesler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartlarının belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

ALLOBLAST UYGULAMA

Hasta kliniğe gelir, cildi topikal anestezik krem ile uyuşturulur. ALLOBLAST hastanın istenilen bölgesine enjekte edilir. ALLOBLAST uygulaması tek seanstır. ALLOBLAST tedavisinin diğer tedavilerden çok farklı olduğu, içerisinde kolajen ve elastin üreten fibroblast hücrelerini içerdiği unutulmamalıdır.