Dr. Alp OKUTUCU

Fibrocell

Fibroblastlar bağ dokusunun temel hücreleridir.

Derimizin orta tabakasında yer alan bu hücreler, cildin rejenerasyonunda, sağlıklı ve dinamik görünmesinde anahtar bir role sahiptirler.
Image

Fibroblastlar bağ dokusunun temel hücreleridir.

Derimizin orta tabakasında yer alan bu hücreler, cildin rejenerasyonunda, sağlıklı ve dinamik görünmesinde anahtar bir role sahiptirler.

Fibroblast hücreleri kolajen ve elastin olarak ifade edilen cildin sıklığını, elastikiyetini, parlak ve genç görünmesini sağlayan proteinleri üretir. Bu proteinlerin yanı sıra vücudumuzda doğal olarak üretilen hyalüronik asit gibi cildin nem kapasitesini sağlayan glikoproteinlerin de salgılanmasını sağlar.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Fibrocell, kişinin kendi dokusundan elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan otolog bir tedavi yöntemidir.

 

Hekim lokal anestezi altında, bu uygulamayı talep eden hastanın tercihe kulak arkasından mercimek büyüklüğünde 1-2 adet biyopsi alır. Hastadan alınan venöz kanla beraber biyopsi örneği, soğuk zincir taşıma kutularına konularak, 4-12 Derece’deGenesis Biyomedikal AŞ satış Destek Sorumlusunun telefonla aranması, mail gönderilmesi ya da Whatsapp mesaj gönderimi gibi yollardan biri tercih edilmelidir.

 

OTOLOG FIBROCELL ÜRETİMİ

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda, milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Bu işlem FDA onay çerçevesinde FIBROCELL üretim tekniğine özgü kritik prosesler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartı’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

FIBROCELL UYGULAMA

Hasta kliniğe gelir; topikal anestezik kremler ile cilt uyuşturulur. FIBROCELL hastanın istenilen bölgesine enjekte edilir. FIBROCELL uygulaması 3 seanstan oluşmaktadır. İlk seans yaklaşık biyopsi alımından 4-6 hafta sonrasında hazır olur; 2. – 3. seanslar ise 2-3 hafta ara ile gerçekleştirilmektedir. Hekim tarafından belirlenen uygulama takvimine uyulması oldukça önemlidir. FIBROCELL tedavisinin diğer tedavilerden çok farklı olduğu, içerisinde kolajen ve elastin üreten canlı otologfibroblast hücreleri taşıdığı unutulmamalıdır.