Dr. Alp OKUTUCU

ReviQuant

ReviQuant HRV ( Heart Rate Variability ) ve Manyetik Alan kombinasyonlu bir bioanaliz ve biyogergülatif tedavi cihazıdır.
Image

REVİQUANT SİSTEMİ NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

ReviQuant HRV ( Heart Rate Variability ) ve Manyetik Alan kombinasyonlu bir bioanaliz ve biyogergülatif tedavi cihazıdır. Yaşadığımız dünyada bir çok zehirli maddenin etkisi altında kalıyoruz. Soluduğumuz hava yediğimiz rafine yiyecekler sürekli temel madde denen bağ dokumuzda birikiyor. Yani doğduğumuz andan itibaren bağ dokumuz kirlenmeye başlıyor. ReviQuant Kalp hızı değişkenliği (HRV) kalp vuruşlarının zaman aralıklarının analizidir.
ReviQuant çok hassas bir HRV cihazıdır. Kalp Hızı Değişkenliği ölçümleri yapılırken omurga sistemi üzerinden bedene manyetik dalga boyları gönderilir. Dalgalar gönderilirken kalbin vermiş oldu minimal reaksiyonlar ve bunun nabız üzerinde oluşturduğu değişiklikler geri bildirim sayesinde kaydedilir.
ReviQant sayesinde bedenin işlevsel fonksiyonları hakkında kısa zaman içinde bilgi sahibi olmak mümkündür. Seçilen tedaviyi doğrulamak için de kullanılabilir.
 

ReviQuant ile hedef nedir?

1. Vejetatif sinir sistemi üzerinde biyolojik analiz yoluyla tanı koyan

2. Bedenin homeostazisini olumlu ve olumsuz etkileyen faktörleri tespit eden

3. Bedende yer alan toksik yüklenme, besin entoleransı ve organlarının biyolojik durumlarını gösteren,

4. Kişinin yaşıtlarıyla kıyaslanarak biyolojik durumunu tespit eden 

5. Hastanın fayda göreceği tedavi seçeneklerini tespit eden

6. Kişiye yapılan tedaviyi takip eden 

7. Hastaya vereceğiniz ilaçların gerekliliğini kişiye özgü olarak belirler.

Tedavi amaçlı kullanıldığı alanlar:

Kalp hızı değişkenliği sadece kalp hızını ölçerek düzenleyici sistemlere daha yakın bir bakış elde etmek için çok etkili bir yoldur ve geniş bir teşhis uygulama yelpazesi için kullanılmaktadır. Ağrı tedavisi, Alerjik hastalıklar, Anti -  Aging,  Bağırsak ile ilgili rahatsızlıklar, Baş ağrısı, Baş dönmesi, Boyun, sırt ve bel ağrıları, Cilt hastalıkları ve Sedef, Çeşitli sinir sıkışmalarına bağlı ortaya çıkan ağrılar ve kas, güçsüzlükleri, Eklem ve ekstremitelerde ödem, Koruyucu hekimlik, Kronik yorgunluk, Lokomotor sistem rahatsızlıkları, Migren, Nevralji, yüz felci ve diğer felçler, Organik fonksiyon bozuklukları, Sinüzit, Spor yaralanmalar, Tinnitus (Kulak çınlaması). Kalp hızı değişkenliği otonom sinir sistemi fonksiyonunun güçlü bir ölçüsüdür. ReviQuant sayesinde bedenin işlevsel fonksiyonu hakkında kısa zaman da bilgi sahibi oluyoruz, Geniş bir teşhis uygulama yelpazesi için kullanılmaktadır. Kısaca ReviQuant geleceğin tıbbıdır. ReviQuant hem tanı hem tadavi hemde hastanın Regülasyon seviyesini göstermektedir. Bu sayede hastalıkları önceden tespit etmek ve kronikleşmeden önlemek mümkündür. 

Özet Olarak: Özellikle Almanyada olmak üzere tüm Avrupa ve ABD de birçok klinik ve Üniversitede çok yaygın olarak kullanılan bir cihazdır.  Ülkemizde sınırlı sayıda bu cihazın bulınduğu nadir kliniklerden biri olarak hastalarımıza teşhisten tedaviye giden yolun tüm aşamalarında bize yol göstermektedir. ReviQant sayesinde bedenin işlevsel fonksiyonları hakkında kısa zaman içinde bilgi sahibi olmak mümkündür. Seçilen tedaviyi doğrulamak için de kullanılabilir. Organsal olarak tespit edilen bulgulara yönelik tedavi şeçenekleri ile ağrısız keyiflive enerjik  yıllar hastalarımızı bekliyor.